You dont have javascript enabled! Please enable it!

Wakacje w Abu Dhabi znów możliwe

Po wielu miesiącach zamkniętych granic Abu Dhabi, turyści wreszcie mogą przylecieć do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich na wakacje. Jak będą wyglądały te wakacje? Jakie warunki trzeba spełnić w dobie pandemii? Czy kwarantanna wszystkich obowiązuje?

Co z wymaganiami dotyczącymi przylotu do Abu Dhabi?

Od 24 września turyści mogą przylatywać do Abu Dhabi i do pozostałych pięciu Emiratów na wakacje. Do tej pory było to zupełnie niemożliwe. Osoby nie posiadające wizy rezydenckiej nie były wpuszczane na pokład samolotu do Abu Dhabi. Od 7 lipca turyści mogli przylatywać tylko do Dubaju, pisałam o tym tutaj.
 
Musisz pamiętać, że przepisy dotyczące rozporządzeń związanych z koronawirusem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zmieniają się z dnia na dzień. Informacje, o których tu właśnie czytasz są aktualne w chwili publikacji. 

Przed przylotem do Abu Dhabi…

Wszystkie wymagania dla turystów często się zmieniają, tak samo jak dla rezydentów czy samych Emiratczyków. Dlatego przed przylotem zachęcam sprawdzić aktualności. Oficjalne postępowanie i przepisy dotyczące lotu do i z Abu Dhabi przeczytasz tutaj na oficjalnej stronie Etihad Airways.

Aby móc przylecieć do Abu Dhabi trzeba mieć wydrukowany, negatywny test na koronawirusa w języku angielskim sprzed 96 godzin. To ważne, żeby mieć wersję papierową! Dzieci poniżej 12 roku życia nie muszą robić testu przed podróżą. Powinieneś ściągnąć darmową aplikację na telefon Al Hosn app.

Samoloty z Polski bezpośrednio do Emiratów latają cały czas.

Po przylocie…. kwarantanna

Na pewno nie takich wakacji oczekujesz. Każdy, ale to absolutnie każdy kto przyleci na lotnisko w Abu Dhabi, turysta, obywatel czy rezydent, musi izolować się w domu (lub w hotelu) przez okres 14 dni. To jest niezależnie od wyniku wykonanego wcześniej testu. Wymóg kwarantanny jest sprawdzany za pomocą założonej opaski, którą trzeba nosić non stop 24h/7 przez te 14 dni. Dodatkowo trzeba zrobić test PCR 12-tego dnia kwarantanny i dopiero po otrzymaniu negatywnego wyniku testu, 14-tego dnia kwarantanny opaska jest zdejmowana i można cieszyć się urlopem. Przez cały okres kwarantanny turyści nie mogą wychodzić ze swojego pokoju hotelowego zgodnie z przyjętymi protokołami bezpieczeństwa. Oczywiście to samo dotyczy rezydentów czy obywateli.

Wakacje czy jednak udręka??

Zwykle przylatujesz na wakacje odpocząć. Tutaj zanim zaczniesz odpoczywać na plaży czy basenie i korzystać z uroków kraju, musisz spędzić 14 dni na kwarantannie. Wyobrażasz sobie taki odpoczynek?

Moim zdaniem, póki kwarantanna nie zostanie zniesiona dla turystów, nie ma sensu przylatywać tu na wakacje. No chyba, że masz miesięczny urlop lub chcesz posiedzieć te dwa tygodnie w izolacji. Dla najbliższej rodziny, która przylatuje tutaj w odwiedziny na dłużej (dziadkowie, rodzice, ciocie, wujki), aby pomóc na przykład przy dzieciach można się poświęcić. Ja sama nie chciałabym takich wakacji. 😉 A Ty??

Zaskoczony kwarantanną? 

Jeśli przydał Ci się wpis prześlij go dalej znajomym, którzy chcieliby tutaj przylecieć, lub udostępnij innym.

One Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: