You dont have javascript enabled! Please enable it!

Wielkie zmiany w Abu Dhabi

Dlaczego granica Abu Dhabi została zamknięta? Jakie zasady obowiązują przy wjeździe do Abu Dhabi? Czy jest w ogóle bezpiecznie?

Odrębne prawo

Musisz pamiętać, że każdy z 7 emiratów rządzi się swoimi wewnętrznymi prawami. Dotyczą one wszystkich aspektów prawa. Coś co obowiązuje w Dubaju, nie musi obowiązywać w całym kraju na tych samych zasadach. Tak tu już jest. Przyzwyczailiśmy się do tego. Można to porównać trochę do prawa w USA, gdzie poszczególne stany mają inne wewnętrzne regulacje i coś co jest karalne w Texasie, nie będzie karalne w innym stanie.

Zamknięcie granicy Abu Dhabi

Wiele miesięcy temu, bo z początkiem czerwca, granica Abu Dhabi została zamknięta dla turystów oraz organiczona przed swobodnym wjazdem i wyjazdem do emiratu dla wszystkich bez wyjątku (rezydentów i samych Emiratczyków). Wszystko po to, aby skutecznie walczyć z rozprzestrzenianiem się wirusa. W między czasie regulacje się lekko modyfikowały, wprowadzano testy PCR i DPI przed wjazdem, po wjeździe kilkukrotnie trzeba było je powtarzać,  dodatkowo obowiązywała 14 dniowa kwarantanna dla wszystkich. Często zasady przekraczania granic między emiratami się zmieniały. Turyści byli mile widziani w Abu Dhabi od 24 września, ale z 14 dniową kwarantanną. Potem te przepisy zostały zniesione uniemożliwiając turystom przylot do Abu Dhabi, aż do wigilii. Od 24 grudnia Abu Dhabi wprowadziło nowe zmiany dotyczące przekraczania granicy emiratu dla wszystkich, w tym dla turystów.

Wielkie Zmiany w Abu Dhabi

Emiraty bardzo dobrze sobie radzą z walką z koronawirusem. Współczynnik zachorowań w Abu Dhabi jest bardzo niski w stosunku do przeprowadzanych codziennie testów (w skali kraju jest to ponad 150 tysięcy dziennie). Dlatego rząd zdecydował o otwarciu granicy pomiędzy emiratami i umożliwił turystom przylot do Abu Dhabi z pewnymi ograniczeniami. 

Nowe zasady

Turyści przylatujący do Abu Dhabi z krajów z tzw “zielonej listy” nie muszą poddawać się kwarantannie. Jedynie po przylocie muszą zrobić test PCR na lotnisku i oczekiwać na negatywny wynik pod wskazanym adresem (od 12 do 48 godz, ale w praktyce jest to znacznie szybciej). Potem 6 dnia pobytu muszą test PCR powtórzyć i to samo 12 dnia pobytu. Koszty testów sukcesywnie obniżają się i teraz wynoszą 85 złotych.
 
Kraje z “zielonej listy” znajdziesz tutaj, a lista będzie aktualizowana co dwa tygodnie. Na dzień dzisiejszy jedynym krajem europejskim, z którego można przylecieć bez obowiązku kwarantanny jest Grecja.
 
Jeśli lądujesz w Dubaju, ale masz w planie przyjazd do Abu Dhabi, obowiązują Ciebie takie same zasady jak przy locie bezpośrednim. Musisz wykonać test PCR przy wjeździe do emiratu. Jeśli przyleciałeś z kraju z “zielonej listy” nie masz kwarantanny. Testy PCR trzeba powtórzyć 6 i 12 dnia pobytu w Abu Dhabi.
 
Dla osób przylatujących z krajów poza “zieloną listą”, obowiązkowa jest 10 dniowa kwarantanna w miejscu pobytu, które deklaruje się w formularzach po przybyciu do Abu Dhabi (wcześniej było to 14 dni). Testy PCR 6 i 12 dnia obowiązują również na kwarantannie.
 
 

 

Jeśli przydał Ci się wpis prześlij go dalej znajomym, którzy chcieliby tutaj przylecieć i udostępnij go innym. 🙂

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: