You dont have javascript enabled! Please enable it!

La Perle Dubaj – wart swojej ceny?

La Perle w Dubaju to niesamowity spektakl artystyczny, który robi ogromne wrażenie. Jest jedyny w swoim rodzaju, ale czy rzeczywiście jest wart swojej ceny??

Spełnienie marzeń

Od kiedy spektakl pojawił się na łamach sceny teatralnej Dubaju, moim marzeniem było go zobaczyć. Tym bardziej, że reżyserem jest sam Franco Dragon, którego imponujący dorobek słynie na całym świecie między innymi z produkcji “Cirque de Soleil” czy “Paris Merveilles” w Lado. Już samo to dawało mi pewność, że będzie niesamowicie. Musieliśmy trochę poczekać, aż chłopcy podrosną, aby spełnić to marzenie. W styczniu tego roku w końcu udało nam się zobaczyć La Perle po raz pierwszy.

To było niesamowite przeżycie. Coś nadzwyczajnego i niespotykanego. Siedzieliśmy wszyscy wpatrzeni w scenę jak zaczarowani, nawet moje dzieci (4,5 roku i prawie 3 latka) były zachwycone. Spektakl wraz z całą przedstawianą historią zainspirowany jest Dubajem, który w oczach reżysera jest “labolatorium przyszłości” i doskonale odzwierciedla piękno i smaki arabskiej ziemi.

Innowacyjność teatru La Perle

La Perle jest wyjątkowy ze względu na “wodną scenę” o powierzchni 860 metrów kwadratowych. Podczas każdego występu teatr zużywa 2,7 miliona litrów wody. Z wysokości 25 metrów odbywają się skoki akrobatyczne do basenu, który znajduje się na samym środku sceny i ma on głębokość 5 metrów. Widownia mieści 1300 osób tylko w 14 rzędach po to, aby każdemu zapewnić doskonały widok. Miejsca siedzące rozmieszczone są w 270 stopniach dookoła sceny, dzięki czemu każde miejsce gwarantuje niepowtarzalną perspektywę. Nie ma “złych miejsc” dlatego z każdego z nich dostrzeżesz inne detale spektaklu i inne rzeczy przykują twoją uwagę.

Zdecydowanie więcej niż rozrywka

La Perle to niezapomniane widowisko, cudowna gra świateł, laserów i grafiki, fantastyczne akrobacje, nieziemskie kostiumy, imponujące skoki do wody, mrożące krew w żyłach popisy kaskaderskie. Wrażenie też robi wypełnianie sceny wodą takimi kaskadami ze ścian i jej osuszanie. Całość tworzy świat perfekcyjnie wykreowanej baśni z nutką humoru.

Natomiast największe wrażenie wywarł na mnie kaskaderski pokaz motocyklistów, którzy zamknięci w niezbyt dużej kuli nad sceną, jeździli w piątkę. Istne szaleństwo. Tego nie da się zapomnieć 🙂

Czy warto tyle płacić??

Zdecydowanie tak!! Polecam każdemu, kto wybiera się do Dubaju i ma wolny wieczór. My byliśmy już dwa razy i na pewno pójdziemy kolejny przy najbliższej okazji. Bilety są drogie niestety, ceny zaczynają się od 300 zł za osobę, ale są warte każdej złotówki.

Przydatne informacje

Przedstawienie odbywa się dwa razy dziennie w godzinach wieczornych o 19:00 i 21:30 od wtorku do soboty włącznie. Pokaz trwa 90 minut. Uczestniczy w nim 65 artystów z 23 krajów świata. Tutaj możesz przejrzeć ofertę. Bilety lepiej jest kupić on line wcześniej, bo często zdarza się, że ich na dany dzień w kasie już nie ma. Niestety nie ma zniżek dla dzieci, wszystkie bilety kosztują tyle samo. Maluszki poniżej 2 roku życia nie płacą za bilet, ale nie wiem czy to dobry pomysł, żeby takie szkraby zabierać na to widowisko. Przed spektaklem należy być na miejscu minimum 30 min, zalecają nawet godzinę, ale to zbyt dużo czasu. Sprawdzałam dwa razy 😉 Na górze, przed wejściem na salę ze sceną, są knajpki gdzie dostaniesz przekąski, popcorn, napoje oraz znajdziesz koktajl bar z alkoholem. Dla dzieci bez problemu można wziąć ze sobą jakiś napój.

Jeśli pojedziesz autem, jest dosyć duży parking zaraz za głównym wejściem do La Perle. Płatny 4 zł za godzinę. Po widowisku możesz zjeść coś w restauracjach, które są na terenie hotelu albo przejść się na spacer wzdłuż pobliskiego kanału.

Dubaj to niezwykłe miasto, pełne tajemnic i ciekawostek. Tutaj (kliknij) znajdziesz 13 ciekawostek o Dubaju, o których prawdopodobnie nie masz pojęcia!!

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: