You dont have javascript enabled! Please enable it!

Święta Bożego Narodzenia w Emiratach 2020

Jak wygląda okres przedświąteczny w Emiratach w czasie pandemii? Czy coś się zmieniło? Czy Święta Bożego Narodzenia można obchodzić w muzułmańskim kraju?

Oczywiście, że Święta Bożego Narodzenia można obchodzić w Emiratach. Większość tutejszych mieszkańców je obchodzi. W tym roku nieco inaczej przez sytuację z wiązaną z koronawirusem.

Wszechobecna Tolerancja

Emiraty to kraj bardzo tolerancyjny. Obok siebie mieszkają wyznawcy wszystkich religii świata (ponad 200 różnych narodowości z całego świata). Kościoły i inne świątynie  znajdziesz obok meczetów. To pokazuje, że nie tylko islam jest tu najważniejszy. Emiraty otwierają się na cały świat. Mniejszości religijne nie są tutaj traktowane z góry. Jako chrześcijanka mogę poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia mimo słonecznej pogody. Na ulicach, w galeriach, sklepach znajdziesz mnóstwo przepięknych dekoracji świątecznych, ozdób, światełek, gadżetów. Wszędzie można je dostrzec bo imponują wielkością. Zresztą tutaj wszystko jest takie z rozmachem. Instalacje świąteczne także.

Zmiany w roku 2020

Do tej pory, co roku było organizowane mnóstwo eventów rodzinnych, takich typowo świątecznych. W galeriach i hotelach były świąteczne place zabaw (sztuczny śnieg, kulki, malowanie twarzy, dekorowanie pierniczków). W tym roku te eventy są mocno ograniczone z zachowaniem szczególnej ostrożności i dbałości o bezpieczeństwo wszystkich. Niestety koronawirus pokrzyżował nam wszystkim plany. Mimo tego, atmosferę świąteczną w tym kraju udało się uratować. Zaproponowane rozwiązania stawiają czoła nowej rzeczywistości. Coroczny event zapalania światełek na choince w Emirates Palace ze sztucznym śniegiem i chórem, w którym braliśmy czynny udział, w tym roku odbył się tydzień później i to online. Wielka szkoda bo dzieci bardzo chciały brać udział na żywo, no ale bezpieczeństwo przecież jest najważniejsze.

Magia Świąt Bożego Narodzenia

Święta to nie tylko religia, to tradycja i przede wszystkim wspólnie spędzony czas z rodziną, przyjaciółmi. Tutejsze hotele prześcigają się w ofertach świątecznych, oferując kolacje, śniadania, obiady dla całych rodzin. W tym roku liczba miejsc jest mocniej ograniczona ze względu na zachowanie zasad bezpiecznego dystansu społecznego. Jest to zrozumiałe dla wszystkich.

Czy polecam przylecieć tu na Święta Bożego Narodzenia?

Zdecydowanie tak 🙂 Z kilku powodów. Po pierwsze, tu poczujesz niesamowitą magię Świąt. Po drugie, masz pogodę plażową, więc przy okazji skorzystasz ze słonecznych wakacji. Po trzecie, rozpoczął się już okres wyprzedaży, więc znajdziesz super rzeczy w atrakcyjnych cenach. Po czwarte, tu jest bezpiecznie jeśli chodzi o koronawirusa. Po piąte, linie lotnicze (chyba już większość, ale na pewno Emirates i Etihad Airlines) oferują w cenie biletu ubezpieczenie pokrywające koszty leczenie w przypadku zachorowania.

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli spędzisz je tu, może wpadniemy na siebie  😉

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: