You dont have javascript enabled! Please enable it!

Wakacje w Dubaju od 7 lipca

Wakacje w Dubaju będą możliwe już na początku lipca. Jakie warunki trzeba spełnić? Czy każdy może tu przylecieć? Co jeśli okaże się, że jesteś chory na COVID-19?

Dzisiaj Dubai Media Office ogłosiło, że turyści mogą przylecieć do Dubaju już 7 lipca. Jednak ze względów bezpieczeństwa trzeba spełnić wiele warunków, aby wakacje w Dubaju były możliwe.

Przed przylotem do Dubaju

Międzynarodowi turyści podróżujący samolotem do Dubaju muszą upewnić się, że spełniają wszystkie wymagania potrzebne do wjazdu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Po pierwsze, musisz mieć ubezpieczenie międzynarodowe, które w razie potrzeby pokryje wszelkie koszty pobytu w szpitalu i leczenia. Po drugie, musisz mieć ze sobą negatywny wynik testu PCR na koronawirusa. Test taki jest ważny maksymaknie 96 godzin od momentu otrzymania wyników do dnia przylotu do Dubaju. Po trzecie, musisz wypełnić „formularz deklaracji zdrowotnej” przed wejściem na pokład. Pamiętaj o tym, że linia lotnicza ma prawo odmówić przyjęcia na pokład osób, które wykazują jakiekolwiek objawy COVID-19. Musisz pobrać aplikacje COVID-19 DXB i zarejestrować w niej wszystkie dane (to niezwykle ważne, ponieważ ułatwia koordynację i komunikację z organami do spraw zdrowia, jeśli wystąpią u Ciebie objawy COVID-19).

Dodatkowo przed wakacjami w Dubaju wszyscy turyści muszą zapoznać się z protokołami bezpieczeństwa określonymi przez rząd Dubaju oraz muszą ich przestrzegać.

Test na koronawirusa

Jako turysta musisz wykonać test PCR, który jest ważny cztery dni (96 godzin). Będziesz zobowiązany do pokazania wyniku testu po przybyciu na lotniska w Dubaju. Jeśli nie będziesz mógł go pokazać (bo np. zgubisz), będziesz musiał zrobić test PCR na lotnisku raz jeszcze. Jest to całkowicie bezpłatne. Tutaj informacja z lokalnej prasy o darmowych testach.

Będziesz podlegać ciągłemu monitorowaniu kamerami termicznymi rozmieszczonymi na lotnisku. Jeśli będziesz podejrzewany o COVID-19, zostaniesz ponownie poddany testowi, aby upewnić się, że nie masz wirusa.

W takiej sytuacji kiedy robisz test na lotnisku w Dubaju, musisz wypełnić formularz gdzie dokładnie się zatrzymasz i musisz czekać dobę na wynik testu, nie ruszając się z miejsca.

Co jeśli wynik testu wyjdzie pozytywny?

Jeśli się zdarzy, że twój wynik będzie pozytywny, jesteś zobowiązany zarejestrować swoje dane w aplikacji COVID-19 DXB. Będziesz musiał izolować się w placówce instytucjonalnej, zapewnianej przez rząd, na 14 dni na własny koszt. Wtedy to nie będą najprzyjemniejsze wakacje w Dubaju.

Prawo między Emiratami

Pamiętaj o tym, że prawo między poszczególnymi Emiratami różni się. Dubaj jest praktycznie całkowicie otwarty. Galerie handlowe pracują na 100% możliwości przyjmowania klientów. Baseny, plaże publiczne, restauracje, parki rozrywki są otwarte, podczas gdy w Abu Dhabi większość atrakcji nadal jest zamknięta, łącznie z basenami. Do tego granice Abu Dhabi są zamknięte. Nie można wjechać do Abu Dhabi od 3 tygodni. W Dubaju dzieci poniżej 12 roku życia i osoby dorosłe po 60 roku życia mogą wchodzić do galerii i restauracji. Obowiązek noszenia maseczek jest zniesiony w kilku przypadkach opisanych na zdjęciu poniżej. 

Czy wakacje w Dubaju są bezpieczne?

Emiraty to jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie. Stolica ZEA cztery lata z rzędu została ogłoszona najbezpieczniejszym miastem świata. Jeśli chodzi o koronawirusa to pod względem medycznym, prawnym, przestrzegania środków bezpieczeństwa, użytych technologii jest tutaj bardzo bezpiecznie. Jeśli jesteś zdrowy, lubisz tropikalny klimat i wysoką temperaturę to wakacje w lipcu będą udane 😉 Do tego dochodzą teraz bardzo atrakcyjne ceny hoteli! Tak niskich cen chyba jeszcze tu nie było! Tutaj możesz przeczytać o naszym długim weekendzie w hotelu i procedurach jakie teraz obowiązują gości hotelowych.

4 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: