You dont have javascript enabled! Please enable it!

Nie musisz pracować w Dubaju, żeby tu mieszkać!

A jeśli mógłbyś pracować zdalnie i mieszkać gdziekolwiek? A jeśli pojawiła się teraz taka możliwość zamieszkania w Dubaju? Przyjechałbyś??

Dubaj uruchomił absolutnie wyjątkowy program, który umożliwia zagranicznym specjalistom, pracującym zdalnie, zamieszkać w Dubaju, jednocześnie kontynuując obsługę swoich pracodawców. Czyli pracujesz w dotychczasowej firmie zdalnie, ale możesz mieszkać w Dubaju i korzystać z dobrodziejstw i atrakcji kraju. 

Wiza rezydencka

Do tej pory, aby tu móc mieszkać trzeba było mieć wizę rezydencką, a taką dostaje się kiedy masz tu pracę. To firma zatrudniająca staje się twoim sponsorem i dzięki niej dostajesz rezydenturę. Dopóki pracujesz możesz mieszkać w Dubaju. Tracisz pracę, tracisz wizę, a z nią możliwość mieszkania tutaj. Pozostają wtedy wakacje, które można sobie przedłużyć do 90 dni lub zakup dosyć drogiej nieruchomości. O wizach napiszę innym razem. Tymczasem jest nowa możliwość. Dubaj jest otwarty dla każdego kto ma pracę i może ją wykonywać zdalnie. Trzeba spełnić kilka warunków, aby móc tu mieszkać.

Jakie warunki trzeba spełnić?

 • Paszport ważny minimum 6 miesięcy
 • Ubezpieczenie zdrowotne ważne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
 • Dowód zatrudnienia od obecnego pracodawcy z roczną umową
 • Minimalna pensja w wysokości 5000 USD miesięcznie
 • Odcinek wypłaty z ostatniego miesiąca 
 • Wyciągi bankowe z trzech ostatnich miesięcy

Jeśli jesteś właścicielem firmy potrzebny będzie dowód posiadania firmy przez rok lub dłużej ze średnim miesięcznym dochodem w wysokości 5000 USD i wyciągami bankowymi z trzech poprzednich miesięcy.

Koszt aplikacji wynosi 287 USD plus ubezpieczenie medyczne z ważnym ubezpieczeniem w ZEA i opłatą manipulacyjną na osobę.

Co otrzymasz w zamian?

Program ważny jest rok, z możliwością odnowienia. Każdy uczestnik programu może przylecieć tu z rodziną i cieszyć się tutejszym klimatem, wielokulturowością, pogodą i wszystkim tym co się tutaj znajduje. Oczywiście dostęp do usług bankowych czy edukacyjnych również jest zapewniony w ramach programu. Do tego dochodzi zerowy podatek dochodowy dla osób fizycznych.

Dubaj to najbardziej dynamicznie rozwijające się miasto na świecie z bardzo silnie rozwiniętą infrastrukturą cyfrową. To także jedno z najbezpieczniejszych miast na świecie, zwłaszcza w kwestii pandemii. Światowa Rada ds. Podróży i Turystyki (WTTC) przyznała Dubajowi pieczęć “Safe Travels”, uznając w ten sposób wprowadzenie przez władze emiratu wszelkich procedur bezpieczeństwa i higieny w walce nad zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa. Tutaj można czuć się bezpiecznie.

Więcej o programie przeczytasz na oficjalnej stronie Government of Dubai Media Office.

7 komentarzy

 • ALF183

  Do ALF182

  Jesli dysponujesz odpowiedniej wysokosci dochodem (upraszczajac – jesli Cie stac), posiadam absolutnie legalne, umocowane prawnie, rozwiazanie problemu, o ktory pytasz

  Dzieki wdrozeniu, mozliwym bedzie korzystanie w pelni, (miedzy innymi)
  z dobrodziejstw rezydentury (0% dochodowego)

  Posiadam szereg rozwiazan praktycznych, jednak wiedza specjalistyczna kosztuje

  Zapraszam serdecznie do kontaktu
  humanbird(dot)666(at)gmail(dot)com

  Powolaj sie na powyzsza konwersacje

  Autorce bloga, serdecznie dziekuje za jego istnienie, prowadzenie poniewaz jest bardzo w punkt! 🙂

  Z pozdrowieniami
  Patryk

 • Aneta

  A gdybym kupiła mieszkanie w Dubaju, lecz nie spełniała tych warunków, o których mowa w artykule, to też nie mogłabym mieszkać w swojej własności? Miałabym udokumentowany dochód, ale nie aż 5 tys. USD. Pytanie: czy w ogóle mogłabym, jako Europejka bez ich wizy, kupić nieruchomość w ZEA?

  • Kinia

   Są warunki, które trzeba spełnić kupując nieruchomość w Emiratach, aby jako Europejka otrzymać wizę rezydencką, bo taką dostaniesz przy zakupie nieruchomości. Ogólnie chodzi o wartość nieruchomości/inwestycji. Minimalny wkład to 1 milion złotych, aby móc myśleć o tym procesie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: