You dont have javascript enabled! Please enable it!

Święta Bożego Narodzenia w Emiratach

Jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich? Czy w ogóle można je obchodzić w arabskim kraju? 

Emiraty, jako jeden z głównych kierunków turystycznych, wciąż wzbudza wiele emocji. Bo przecież jak można w muzułmańskim kraju celebrować chrześcijańskie święta?

Kraj Tolerancji

Zjednoczone Emiraty Arabskie są najbardziej tolerancyjnym krajem w całym rejonie krajów bliskiego wschodu. Obok siebie żyją tu wyznawcy islamu, chrześcijaństwa, buddyzmu czy hindusi. Kościoły powstają niedaleko meczetów. To właśnie pokazuje jak bardzo ten kraj jest otwarty na cały świat. Dlatego w czasie Świąt Bożego Narodzenia jest tu magicznie. Praktycznie w każdym zakątku widoczne są przepiękne dekoracje świąteczne, takie z rozmachem jak na Dubaj czy Abu Dhabi przystało. Ogromne, złote choinki, cudne instalacje świąteczne królują w galeriach i hotelach. Palmy i dekoracje przyozdobione w światełka wzdłuż ulic dodają świątecznego klimatu. Organizowane są różne koncerty oraz festiwale i jarmarki, a także eventy rodzinne i place zabaw ze sztucznym śniegiem. Widać tu mocne zaangażowanie tematem świątecznym. Właśnie dzięki takiemu podejściu Emiratczyków, mieszkańcy oraz turyści, którzy są chrześcijanami mogą poczuć magię Świąt mimo słońca i palm dookoła. 

Magia Świąt

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko religia, to tradycja, rodzina, przyjaciele, wspólnie spędzony czas. Święta w Emiratach są wyjątkowe. Wielu turystów przylatuje specjalnie do Emiratów, aby spędzić właśnie tutaj ten wyjątkowy czas. Większość hoteli oferuje świąteczną kolacje, obiad i śniadanie, a nawet cały bufet, łącznie z atrakcjami dla najmłodszych takich jak dekorowanie pierniczków czy lepienie bałwana.

Czy warto się tu wybrać w czasie Świąt Bożego Narodzenia?? Oczywiście, że tak. Nie zabraknie świątecznej atmosfery, a przy okazji można się wygrzać na plaży korzystając ze słońca. Tutaj (kliknij) możesz zobaczyć wywiad Khalida i jego żony dotyczący Świąt Bożego Narodzenia w Emiratach Arabskich

Jest jeszcze jeden plus pobytu tutaj w czasie Świąt… wielkie wyprzedaże!! 😉 Zaraz po Świętach w Dubaju w Dubai Mall jest festiwal zakupów, gdzie ceny są nieporównywalnie niskie w stosunku do tych codziennych. Można kupić fajne rzeczy w dobrej cenie 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: