You dont have javascript enabled! Please enable it!

Czego turysta nie może robić na wakacjach w Dubaju?

Bezpieczne wakacje w Dubaju niekoniecznie oznaczają poczucie bezpieczeństwa bo Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj jeden z najbezpieczniejszych na świecie. Abu Dhabi od 8 lat jest najbezpieczniejszym miastem świata. Praktycznie nie ma tu przestępczości. Możesz zostawić rower, telefon, torebkę na ławce w parku lub przed kafejką i nic się nie stanie. Surowe przepisy prawa skutecznie zniechęcają potencjalnych złodzieji do kradzieży.

Emiraty od lat przyciągają turystów z całego świata, ale duża część z nich nie wie, że są rzeczy których robić tu nie wolno, a które są normalne dla Europejczyków. Przeciętny turysta o wielu z nich może nie pomyśleć, że są tu nielegalne. Co więcej ta lista jest całkiem spora.

  • Fotografowanie, relacjonowanie na instagranie i innych kanałach SM oraz nagrywanie/filmowanie osób bez ich zgody nawet w miejscach publicznych jest tutaj zabronione. W Emiratach dbają bardzo o ochrone wizerunku osobistego, a za jego naruszenie grozi nawet więzienie i bardzo wysokie kary finansowe do 500 000 dirham (ponad pół miliona złotych). Dlatego często pokazuję na swoich relacjach “puste” miejsca, nie dlatego, że nikogo nie ma tylko przez tutejsze prawo 😉
  • Filmowanie wypadków lub ich relacjonowanie. Absolutnie jest to zakazane i również grozi więzieniem i karami finansowymi. Nie nagrywaj nawet dla siebie takich rzeczy bo będą kłopoty jeśli policja to zobaczy.
  • Rozprzestrzenianie nieprawdziwych informacji w sieci również jest karane od 100 000 dirham do roku więzienia. Dlatego warto sprawdzić wiarygodność przed publikacją.
  • Pokazywanie fuck’a, środkowego palca jako “brzydki gest” komuś lub w wiadomości prywatnej jako ikonka czy zdjęcie jest tutaj surowo karane.
  • Nie wolno nikogo obrażać czy to w wiadomości prywatnej czy w komentarzu na instagramie. Tu każdy ponosi odpowiedzialność za napisane słowa. Oskarżanie nieuzasadnione ma poważne konsekwencje. Dlatego hejt tutaj nie istnieje, nikt nie chciałby płacić 500 000 dirham kary za to.
  • Trzeba uważać na przywożone leki. Niektóre z nich dostępne w Polsce bez recepty są tutaj nielegalne jak słynny syrop na kaszel z codeiną w składzie. Poproś lekarza, jeśli nie jesteś pewny, czy możesz przywieść swoje leki tutaj o zaświadczenie, że musisz je brać.
Pamiętaj o tym, że zapoznanie się z obowiązującym prawem kraju do którego podróżujesz jest twoim obowiązkiem i niewiedza nie zwalnia Cię z odpowiedzialności!!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: