You dont have javascript enabled! Please enable it!

Nowy System Wizowy w Emiratach

Co się zmieniło w dotychczasowym systemie wizowym? Jakie rodzaje wiz są teraz przyznawane? Czy władze Emiratów zwiększają szanse na znalezienie pracy dzięki nim?

Władze Emiratów ogłosiły poważne zmiany w dotychczasowym systemie wizowym. Nowy system wizowy będzie obowiązywał od września 2022 roku. Nowe wizy wjazdowe z uproszczonymi procedurami i wymaganiami będą korzystniejsze dla turystów i mieszkańców. Część przylatujących tu osób nie będzie wymagać już sponsora, a turyści będą mogli zostać ciągiem 60 dni.

Nowy system wizowy będzie się składał aż z 10 rodzajów wiz. Wszystko dzięki programowi, który ma wspierać konkurencyjność kraju w sektorze turystycznym, gospodarczym i edukacyjnym.

Największą zmianą jest to, że wizy dla turystów odwiedzających ZEA będą ważne przez 60 dni, a nie jak dotąd przez 30. Zwiększy to szanse znalezienia pracy już na miejscu i pomoże w czasie załatwiania formalności związanych z rezydenturą jeśli już się tą prace dostanie. Wiele narodowości otrzymywało 30 dniową wizę w tym podróżujący z Wielkiej Brytanii, USA czy Australii. Po okresie wizowym trzeba wylecieć z kraju albo odnowić wizę (masz na to 9 dni). I innym wypadku zapłacisz kare w wysokości 100 AED za każdy dzień “nielegalnego” pobytu.

Nowością jest też 5 letnia wiza turystyczna wielokrotnego wjazdu, która pozwala odwiedzającym przebywać w kraju ciągiem 90 dni raz na pół roku (tak jak obecnie wiza turystyczna dla Polaków bezpłatnie przyznawana na lotnisku). Od września taką 5- letnią wizę dostać będą mogły osoby, które mają dowód posiadania na swoim koncie bankowym równowartości 4000$ w ostatnich 6 miesięcy.

Poniżej znajdziesz rodzaje wiz i korzyści z nich płynące.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: