You dont have javascript enabled! Please enable it!

Darmowy transfer dla pasażerów Wizzair Abu Dhabi – Dubaj

Transport bez dodatkowych kosztów? Na jakiej trasie będzie kursował autobus Wizzair? Czy wszyscy pasażerowie lądujący w Abu Dhabi będą mogli z niego skorzystać?

Jeśli lecisz linią lotniczą WizzAir do Emiratów, nie musisz się obawiać dodatkowych kosztów związanych z transportem do Dubaju. Od teraz wszyscy pasażerowie WizzAir będą mogli bezpłatnie pojechać autobusem z międzynarodowego lotniska w Abu Dhabi do Dubaju. Autobus zatrzymywać się będzie w Dubaju na stacji Ibn Battuta Mall. Stacja ta nie jest wybrana przypadkowo. Nie dość, że jest to duża stacja autobusowa gdzie możesz się przesiąść w inny autobus, to znajdziesz tam też metro. Polecam podróżowanie metrem bardzo. Tanio, przyjemnie i można pozwiedzać z okna podziwiając piękne widoki na jedne z największych atrakcji w Dubaju.

Free Bus for WizzAir passengers. RTA

Obecnie transport jest dedykowany tylko pasażerom linii lotniczych WizzAir w obie strony, a koszty jego wliczone są w cenę biletu. Oczywiście autobusy wyposażone są w przechowalnie bagażu. Pomiędzy stacją Ibn Battuta Mall, a lotniskiem w Abu Dhabi nie ma żadnych przystanków, to jest szybka trasa, zapewniająca komfort czasu podróży.

To jest bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy docelowo będą spędzać urlop w Dubaju, a lądują w Abu Dhabi. Przypominam, że za taksówkę do Dubai Mall z lotniska w Abu Dhabi trzeba zapłacić ok 300 zł. Poniżej znajdziesz rozkład jazdy z Dubaju do Abu Dhabi. W obie strony autobusy jeżdżą całą dobę 7 dni w tygodniu co godzinę. Nie trzeba wcześniej rezerwować miejsca.

Kto się wybiera niedługo do Emiratów??

Na oficjalnych stronach WizzAir pojawiły się wczoraj (7 września 2022) informacje o cenach biletów za przejazd 35 AED każdy. Zobaczymy jak odniosą się do tego władze bo RTA zapewnia wciąż, że przejazdy będą bezpłatne dla pasażerów WizzAir. Poniżej znajdziesz informacje na ten temat. Tak czy siak 35 AED za przejazd to i tak bardzo dobra cena w porównaniu z taksówką, tym bardziej, że autobus jest na miejscu na lotnisku w Abu Dhabi. Jest przez to małe zamieszanie, ale jak tylko pojawią się świeższe informacje to je tutaj zamieszczę.

18 komentarzy

 • Jędrek

  Proszę o informację odnośnie sposobu płatności czy to za ten “wizzairowski” autobus, albo “Autobus Abu Dhabi Airport Express” lub E101 czy E102- czy jakikolwiek inny. Pal licho te parę dirhamów! Czy po wylądowaniu mam najpierw iść do bankomatu po pieniądze, czy też może od razu do jakiejś budki (kiosku) w celu zakupu biletu, czy może do biletomatu sprzedającego bilety na ten właśnie autobus? Informacje jakie przeczytałem na ten temat są porażająco sprzeczne…

  • Kinia

   Na pewno bilet można było zakupić u kierowcy autobusu. Podjadę w wolnej chwili i dopytam na lotnisku czy coś zmieniło się w tej kwestii. Pozdrawiam

 • Dietmar

  Czy ma pani informację jaki jest na ten moment stan tego połączenia czy nadal istnieje oraz czy jest darmowe czy kosztuje 35 AED? (każdy pisze inaczej i znalazłem sprzeczne informacje)

 • Aga

  Witam chciałam się dowiedzieć czy coś więcej wiadomo na temat tego transfery dla pasażerów wizzair mamy powrót 16.11.22.
  Mam jeszcze pytanie o przechowalnię bagażu w Adu Dhabi czy jest taka możliwość i gdzie oraz o zwiedzanie Wielkiego Meczetu czy trzeba wcześniej kupić bilety i jak najlepiej to zorganizować
  Pozdrawiam będę wdzięczna za pomoc

 • A

  Skąd pochodzi screen ze strony WizzAira? Nie mogę znaleźć informacji w tym temacie na stronie WizzAir, a lecę w grudniu. I czy wie Pani czy jak lece WizzAirem to muszę najpierw gdzieś nabyć taki darmowy bilet czy jak to działa? Jakoś jest bardzo mało informacji w tym temacie 🙁 Dziękuję za podpowiedzi 🙂

  • Kinia

   Screen jest z ich social mediów z ich strony 🙂 Okazuje się, że bilet który miał być darmowy, wcale nie jest darmowy i kosztuje 35 aed, można go kupić przed wejściem do autobusu.

   • Ola

    A nie wie Pani, czy jest możliwość wykorzystania tego przejazdu i np dotarcia do Dubaju dzień po przylocie powiedzmy, tak aby przenocować w Abu Dhabi i kolejnego dnia skorzystać z tego autobusu? Bo rozumiem, że skoro jest płatne 35 AED obecnie, to i tak jest to jakaś zniżka dla Klientów Wizzair? Nie wie Pani, czy właśnie z połączenia trzeba skorzystać z tego samego dnia, którego lądujemy?
    Pozdrawiam 🙂

 • Anka

  Cieszy mnie ten wpis, ponieważ planuję wyjazd do Dubaju w październiku (przylot do Abu Dhabi). Gdzie mogłabym uzyskać bardziej szczegółowe informacje dotyczące tego transferu?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: