You dont have javascript enabled! Please enable it!

Wielkie zmiany dla niezaszczepionych osób

Czy teraz każdy już może korzystać z atrakcji turystycznych bez wyjątku? Czy szczepionki nie są już wymagane? Co z testami i kwarantanną?

Abu Dhabi przestaje już być Emiratem z wielkimi ograniczeniami dla niezaszczepionych osób. Do tej pory tylko zaszczepione osoby mogły swobodnie korzystać z przestrzeni publicznej.

Od dzisiaj, czyli od 17 marca 2022 roku, osoby niezaszczepione mogą już odwiedzać wszystkie atrakcje turystyczne, uczestniczyć w eventach, chodzić do galerii i parków rozrywki i żyć prawie tak jak przed pandemią. Prawie bo testy PCR są nadal wymagane i do tego muszą być świeże, 48 godzinne. Koszt testów w Abu Dhabi to 40 zł i można je zrobić w zasadzie wszędzie, nawet w galerii.

To ogromna zmiana, szczególnie dla niezaszczepionych turystów, którzy przejazdem, będąc w Abu Dhabi chcieliby zwiedzić np. Wielki Meczet Sheikha Zayeda.

Niedawno zostały wprowadzone duże zmiany i zniesiono wiele covidowych obostrzeń, o których pisałam tutaj. Maseczki na zewnątrz już nie trzeba nosić co jest dla nas ogromnym ułatwieniem kiedy lato już czuć w powietrzu. 

Życzę nam wszystkim dużo zdrowia i szczęśliwych podróży!

11 komentarzy

 • Monika

  A co się dzieje w momencie gdy wyjdzie test pozytywny ( nawet jak jesteśmy bez objawów ) ? Czy jest wtedy przymusowa kwarantanna ? Boję się, że przylecę, zrobię test i mnie uziemią na kwarantannie a w Polsce zostają dzieci.

  • Kinia

   Tak, są potrzebne niezależnie od tego czy masz szczepionkę czy też nie. W Abu Dhabi znikneła granica z Dubajem, nie trzeba pokazywać niczego, ale żeby korzystać z przestrzeni publicznej musisz mieć przynajmniej test PCR.

 • Marzena

  Czy aby napewno zaszczepieni nie musza przedstawiać dodatkowo ujemnego wyniku testu do meczetu? Wchodząc na stronę wyskakuje taki komunikat:
  Dear Visitor,

  Starting from 17 March 2022 In line with the precautionary measures in force, all residents and tourists (applicable to those above 16 years of age) must show ‘green’ status on Alhosn app.

  * Visitors who are not vaccinated must present a negative PCR result no more than 48 hours.

  * Visitors coming from outside the UAE and who face difficulties using Alhosn App they then can show an internationally approved vaccine certificate which testifies that they have taken two doses and a negative PCR test taken during the 14 days.

  * Important note for visitors:

  * pre-book and obtain an access pass card online through the following link (https://visit.szgmc.gov.ae/)

  * Please adhere to the mosque’s dress code.

  ‘green’ status on Alhosn app -to chyba szczepienia + test

  • Kinia

   Hej, Zaszczepieni czy niezaszczepieni musza pokazać świeży test PCR, tylko różnica jest taka, że zaszczepione osoby mogą mieć test 14 dniowy, a niezaszczepione dwu dniowy. W Abu Dhabi żeby korzystać z atrakcji turystycznych trzeba mieć test PCR.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: