You dont have javascript enabled! Please enable it!

EXPO 2020 w pigułce

Dlaczego Expo 2020 w Dubaju jest wyjątkowe? Jakie wymagania trzeba spełnić odnoście COVID-19? Czy szczepionki i maski są konieczne?

HASŁO PRZEWODNIE

Wszyscy mamy moc budowania lepszego świata i kształtowania przyszłości.„Łączymy umysły i tworzymy przyszłość” to hasło przewodnie tego wyjątkowego wydarzenia w Dubaju.

Fotografia EXPO2020: mediaoffice.ae

Co to jest Expo 2020?

Expo 2020 to najbardziej prestiżowe, światowe wydarzenie, podczas którego kraje biorące w nim udział prezentują swoją ofertę gospodarczą, kulturalną i turystyczną. Wystawy trwają pół roku od 1 października 2021 do 31 marca 2022 roku i bierze w nich udział 192 kraje z całego świata. To idealna okazja dla każdego z nich, aby pokazać się światu z najlepszej strony i zachęcić do przyjazdu i współpracy na wielu obszarach.

Dlaczego Expo 2020 jest wyjątkowe?

Expo 2020 w Dubaju to pierwsza Wystawa Światowa, która odbywa się na Bliskim Wschodzie i jest organizowana przez kraj arabski. Przewidzianych zostało aż 25 milionów odwiedzających i wprowadzono restrykcje zapewniające bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom. Ceremonia otwarcia, która odbyła się 1 października 2021 roku była absolutnie wyjątkowa, transmitowana na żywo. Polecam obejrzeć ją tutaj

Czy musisz być zaszczepiony, aby wziąć udział w Expo 2020 Dubai?

Nie musisz być zaszczepiony, żeby wejść na Expo 2020. Masz dwie opcje, albo pokazujesz dowód szczepienia, albo robisz test PCR przed wejściem, który jest ważny 72 godz. Możesz wykonać test w ośrodku testowania PCR sąsiadującym z terenem Expo 2020. Jeśli posiadasz bilet, możesz zrobić test bezpłatnie we wszystkich placówkach w Dubaju. Dodatkowo na terenie całego Expo 2020 rozmieszczone są kamery termowizyjne mierzące cały czas temperaturę  dla bezpieczeństwa wszystkich.

Jakie są wytyczne dotyczące dystansu społecznego na Expo 2020 Dubai?

Trzeba zachować przynajmniej dwu metrowy dystans społeczny i nosić maseczki cały czas niezależnie od tego czy jesteś na zewnątrz czy wewnątrz obiektów, wystaw itp. Środki do dezynfekcji rąk są dostępne na terenie całej wystawy i będziesz zachęcany do częstego korzystania z nich.

Expo2020 Dubai: alarabiya.net

A co, jeśli źle się poczujesz na Expo 2020 Dubai?

Niczym nie musisz się martwić bo na miejscu są trzy placówki medyczne obsługiwane przez Dubai Health Authority. Istnieje również siedem punktów pierwszej pomocy, które są otwarte przez cały tydzień i zapewnią pomoc każdemu kto jej potrzebuje.

Czy bilety są drogie? Gdzie można je kupić?

Ceny biletów zaczynają się od 95 zł. Dzieci do 17 roku życia nie płacą za wejście tak jak i osoby od 60 roku życia. Bilety możesz kupić on line tutaj na tej stronie. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda mapa całego Expo 2020 to znajdziesz ją tutaj

 

Wiecej o Expo 2020 moimi oczami napiszę jak tylko się tam wybierzemy. Planujemy w przyszłym tygodniu. Jeśli masz pytania o Expo 2020 albo chciałbyś zobaczyć relacje z jakiegoś konkretnego miejsca to napisz mi tu w komentarzu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: