You dont have javascript enabled! Please enable it!

Al Ain Zoo, miejsce, które trzeba zobaczyć

Al Ain to przepiękne, górzyste miasto, oddalone 1,5 godziny drogi od Dubaju i od Abu Dhabi. Bywałam w Al Ain wiele razy i uwielbiam to miasto. Jest jeszcze bardziej zielone niż moje Abu Dhabi 😉 Znajduje się tam wielkie Zoo, które zdecydowanie polecam odwiedzić. Dzieciaki będą miały mnóstwo radości, zwłaszcza, że są strefy zabawy i nauki przeznaczone dla najmłodszych.

Więcej niż Zoo

W zasadzie to jest ogromny park, w którym żyją zwierzęta w warunkach bardzo zbliżonych do naturalnych. W ofercie jest nawet 1,5 godzinne safari na terenie tego Zoo. Wyobrazić sobie można jak wielki jest to teren. Nie bez przyczyny, przy wejściu, można wypożyczyć wózek dla dzieci 😉 (koszt to 42 zł) Tam się robi wiele kilometrów. Sam wjazd do Zoo jest zachwycający. Kręte uliczki, prowadzące nas do bramy głównej i parkingu, pozwalają podziwiać przepiękną roślinność i zwierzęta biegające sobie przy drodze. Jest cudownie. Tutaj możesz sprawdzić jakie udogodnienia są dostępne dla odwiedzających. A tutaj wszystkie ceny biletów również na safari.

Dokładnie o naszej przygodzie na Safari przeczytasz tutaj

Sheikh Zayed Desert Learning Centre

Na terenie Al Ain Zoo znajduje się Centrum Edukacji Sheikh Zayed Desert. Niesamowity budynek, nagrodzony po raz pierwszy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich już na etapie projektowania oraz budowy. Jest to centrum naukowe, składające się z pięciu interaktywnych galerii:

  • Sheikh Zayed Tribute Hall,
  • Abu Dhabi Desert over Time,
  • Abu Dhabi’s Living World,
  • People of the Desert,
  • Looking to the Future.

Dzięki takiemu rozwiązaniu można w bardzo fajny i przyjazny sposób odkryć historię Emiratów, przenieść się w przeszłość oraz przyszłość poznając wizję rozbudowy tego kraju. Warto odwiedzić to miejsce w Al Ain Zoo.

Dla Dzieci i nie tylko 

Całe Al Ain Zoo jest podzielone na kilka stref, w których znajdziemy różnego rodzaju rodziny zwierząt. Można też karmić żyrafy oraz małpki i pingwiny. Jest również strefa dla dzieci, gdzie można grać na instrumentach muzycznych, bawić się w archeologa w piaskownicy lub zmieniać kierunek przepływu wody w instalacji wodnej. Są też trampoliny na placu zabaw, fontanny, wodne armatki, piaskownica z ukrytym dinozaurem, magiczny ogród z pięknymi roślinkami. Całe mnóstwo atrakcji dla maluchów. Kawiarnia z przekąskami, budki z lodami i napojami oraz restauracja także jest na miejscu 😉 Można odpocząć w klimatyzowanym pomieszczeniu po długim spacerze i zjeść obiad 🙂

Jak dla mnie jest to miejsce, któremu warto poświęcić czas przy okazji pobytu w Emiratach. Większość odwiedzających nas przyjaciół tu również zabieramy. 🙂 Al Ain oczywiście ma o wiele więcej do zaoferowania i o tym wkrótce napiszę tu na blogu.

To co, kto się tu wybierze na wycieczkę? 🙂

4 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: