You dont have javascript enabled! Please enable it!

Safari w Al Ain Zoo

Nigdy nie jest za późno

Pewnie niejedną osobę zaskoczę tym, że przez ponad 6 lat odkąd tu mieszkam, nie byłam na safari. Wstyd się przyznać 😉 Tak się złożyło, że albo byłam w ciąży, albo nie było z kim dzieci zostawić, albo nadciągnęła burza piaskowa kiedy termin już był wybrany. Zawsze coś było nie po drodze. Moje pierwsze Safari w Al Ain Zoo było fantastyczne. Nie mogę się już doczekać na kolejne 🙂

Safari

Al Ain Zoo to miejsce absolutnie nadzwyczajne, o czym pisałam dokładnie tutaj (kliknij) 

To nie jest takie zwykłe Zoo, to jest ogromny park dla zwierząt. Dlatego bez problemu można tu urządzać takie atrakcje dla odwiedzających jak właśnie safari. Na safari w Al Ain Zoo jeździ się dużym autem 4×4 z możliwością otwarcia dachu, żeby można było oglądać i karmić zwierzęta. To właśnie jest najfajniejsze, kiedy oglądasz wszystko nie zza szyby tylko “na żywo”. W aucie jest zapewnione 6 miejsc, ale miejsce z przodu obok kierowcy niestety jest bez dostępu do otwartego dachu. Moim zdaniem najwygodniej jechać 3 osoby dorosłe i 2-3 dzieci z tyłu tak aby wszyscy mieli dostęp do swobodnego oglądania zwierząt 😉 Ewentualnie w czwórkę dorosłych osób.

Karmienie Żyraf

Autem podjeżdża się naprawdę blisko 🙂 Tak blisko, że żyrafy zaglądały nam do samochodu. Można było je nakarmić i pogłaskać. Oczywiście nie zabrakło zdjęć, a nawet selfie z żyrafą. Czegoś takiego nie da się zapomnieć. Ja uwielbiam żyrafy od zawsze i kiedy mogłam mieć z nimi taki bliski kontakt to było naprawdę wooow!! Zresztą nie tylko dla mnie, wszyscy byliśmy pod wrażeniem! Kierowca auta podczas jazdy opowiada o historii Zoo, o poszczególnych gatunkach zwierząt, o historiach niektórych z nich. Takich informacji nigdzie indziej się nie znajdzie 😉 Więc to naprawdę wyjątkowa przygoda i do tego edukacyjna. Zatrzymaliśmy się też na chwilkę, żeby zobaczyć z bliska lwy. To także było bardzo fajne doświadczenie. Chłopcy byli zachwyceni!!

Bezpieczeństwo

Nie jest to takie tradycyjne safari z szybką jazdą jak na pustyni, to raczej spokojne oglądanie zwierząt. I bezpieczne nawet dla dzieci. Moje chłopaki mieli ogromną frajdę 🙂 Także gorąco polecam rodzinom z dziećmi.

Koszty Safari

Koszt takiej atrakcji mały nie jest i wynosi 1000 złotych (tutaj można kupić bilety)  niezależnie od ilości osób w aucie. Safari razem z karmieniem żyraf i oglądaniem z bliska lwów trwa ok 1,5 godziny. Warto sobie zrobić taką przyjemność, bo wrażenia są niezapomniane i do tego świetna zabawa gwarantowana.

Po wycieczce można zostać w Zoo i kontynuować zwiedzanie i podziwianie wielu gatunków zwierząt. My tym razem odwiedziliśmy hipopotamy. 

To co, kto miałby ochotę na taką przygodę??  

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: