You dont have javascript enabled! Please enable it!

Salt Lake Abu Dhabi

Salt Lake czy to miejsce istnieje naprawdę? Gdzie go szukać i jak dojechać? Czy warto w ogóle zobaczyć? Co skrywa wyjątkowego?

Salt Lake to miejsce, o którego istnieniu nie miałam pojęcia! Serio! Widząc zdjęcia z podpisem Abu Dhabi myślałam, że to fotomontaż albo pomyłka w oznaczeniu. Przecież jak to możliwe, że jezioro, i to takie piękne, znajduje się na środku pustyni. To jakby księżniczka Elsa z Frozen tupnęła nóżką i zamieniła piasek w lodową krainę w wersji letniej obok wydmy 😉 To tak w wielkim skrócie!

Co to jest Salt Lake?

To jezioro owiane tajemnicą. Wiadomo, że kanał, w którym się znajdują jeziora został wykopany przez człowieka, natomiast same struktury powstały naturalnie. Jest kilka jezior w niezbyt dużej odległości od siebie. Te piękne szmaragdowe wody otoczone są śnieżnobiałą skorupą solną na brzegach, w środku których rosną bukiety kryształowych grzybów. Istna magia. Można to przybliżyć do klimatu nordyckich fiordów, coś niesamowitego.

Gdzie jest Salt Lake?

Dojazd nie jest najłatwiejszy. Sami zgubiliśmy się bo wyjeżdżasz z trasy i jedziesz środkiem pustyni. Dobrze mieć większe auto typu SUV z napędem 4×4, ale podobno da się dojechać zwykłym autem także. Ja po dzisiejszej trasie polecam pierwszą, sprawdzoną opcję.

Salt Lake znajduje się w rejonie Al Wathba w Abu Dhabi około 50 min drogi z centrum Abu Dhabi. Tutaj znajdziesz dokładną lokalizację. Rzuć okiem na wersję satelitarną tej mapy. Zobaczysz jak długi jest ten Salt Lake.

Czy warto się wybrać?

Zdecydowanie tak, chociażby dla zobaczenia tego zjawiska na własne oczy i dla kilku zdjęć. Nie jest to typowe miejsce turystyczne. Oczywiście oprócz pustyni i jeziora niczego więcej tam nie ma. Polecam zabrać ze sobą kilka butelek bieżącej wody, żeby umyć ręce, zwłaszcza kiedy jedziesz tam z dziećmi.

To co mnie zaskoczyło to duża ilość śmieci dookoła. Niestety ludzie zostawiają pudełka po jedzeniu, butelki, papiery. Nie jest to przyjemny widok w tle Salt Lake.

Chciałabyś zobaczyć takie miejsce? Albo widziałaś podobne?

2 komentarze

  • Jaga

    Napisałam do Pani na Messenger, ale chyba rzadko zagląda Pani na FB . 🙂
    Jezioro – przepiękne!
    Ja pewnie szukała bym tam ułamanych fragmentów skrystalizowanej soli ( halitu) :-))) A na samej pustyni – meteorytów 😉
    Pozdrawiam serdecznie! 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: