You dont have javascript enabled! Please enable it!

Nowe przepisy dla podróżujących do Abu Dhabi

Jakie zmiany zostały wprowadzone? Czy potrzebna jest kwarantanna? Czy turyści mogą przylecieć do Abu Dhabi?

W Abu Dhabi nastąpiła aktualizacja przepisów dotyczących podróżujących do emiratu z zagranicy. Zmiany przepisów dotyczą wszystkich, zarówno obywateli, rezydentów jak i turystów i wchodzą w życie od niedzieli 15 sierpnia 2021 roku.

Przepisy mówią o tym jak należy postępować w przypadku osób zaszczepionych i niezaszczepionych przylatujących do Abu Dhabi z krajów z zielonej listy oraz z krajów spoza niej.

Zaszczepione osoby

Zaszczepieni podróżujący, lądujący w Abu Dhabi z krajów z zielonej listy muszą zrobić na lotnisku test PCR bez konieczności odbywania kwarantanny i powtórzyć go 6 dnia pobytu. Natomiast zaszczepieni podróżujący z krajów spoza zielonej listy muszą zrobić test PCR na lotnisku i poddać się 7 dniowej kwarantannie, a 6 dnia pobytu powtórzyć test PCR.

Niezaszczepione osoby

Wszyscy niezaszczepieni podróżujący, lądujący w Abu Dhabi z krajów z zielonej listy muszą zrobić na lotnisku test PCR bez konieczności odbywania kwarantanny i powtórzyć go 6 i 9 dnia pobytu. Natomiast niezaszczepieni podróżujący z krajów spoza zielonej listy muszą zrobić test PCR na lotnisku i poddać się 10 dniowej kwarantannie, a 9 dnia pobytu powtórzyć test PCR.

Musisz pamiętać o tym, żeby zrobić testy PCR zgodnie z protokołem, licząc dzień przylotu jako dzień pierwszy. Jeśli nie zrobisz testu PCR w wyznaczonym terminie dostaniesz mandat w wysokości kilku tysięcy złotych.

Aplikacja Al Hosn

Przed przylotem, nawet jeśli jesteś tylko turystą musisz ściągnąć aplikację Al Hosn. Żeby to zrobić najpierw musisz ściągnąć aplikację ICA i wypełnić w niej formularz “register arrivals section”. Tam musisz zainstalować swoje certyfikaty szczepień, numer UID, który otrzymasz na lotnisku i wtedy dostaniesz SMS z linkiem do pobrania aplikacji Al Hosn. Pamiętaj, że musisz podać ten sam numer telefonu w każdej z aplikacji. Po przylocie do Abu Dhabi możesz zmienić numer na emiracki i aktualizować go później w aplikacji ICA. Tutaj znajdziesz instrukcję jak to zrobić na filmiku.

Jest jeszcze jedna możliwość rejestracji w aplikacji Al Hosn. Jeśli przylatujesz do rodziny możesz dodać się jako kolejny użytkownik w aplikacji członka rodziny.

Pamiętaj o tym, że przepisy tutaj często się zmieniają i obowiązują w chwili publikacji. Na mojej stronie będą się pojawiać ich uaktualnienia.

Pozdrawiam Ciebie bardzo gorąco! Teraz jest odczuwalne u nas jedynie 53 stopnie wieczorową porą.

Aktualizacja przepisów od 20 sierpnia

Nowa aktualizacja dotyczy osób w pełni zaszczepionych, w której łagodnieją wymagania dotyczące wjazdu do Abu Dhabi. Przyjeżdżając z innego emiratu z zielonym E lub * statusem w aplikacji Al Hosn nie trzeba robić dodatkowych testów.

6 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: