You dont have javascript enabled! Please enable it!

Dubaj wprowadza nowe obostrzenia

Sytuacja epidemiologiczna w Emiratach w ostatnich dniach uległa zmianie. Z dnia na dzień zaczęło przybywać coraz to więcej przypadków zachorowań na COVID-19. Spowodowało to wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Jak teraz wygląda sytuacja w Dubaju? Czy nowe regulacje wpłyną na turystykę? Czego nie wolno robić w Dubaju? Czy jest tutaj bezpiecznie?

Musisz pamiętać o tym, że sytuacja tutaj, w Emiratach, zmienia się bardzo dynamicznie, tak jak regulacje prawne dotyczące koronawirusa. To, co właśnie czytasz jest aktualne dzisiaj i w ciągu kilka dni mogą pojawić się dodatkowe obostrzenia w Dubaju.

Dlaczego pojawiły się nowe obostrzenia?

Wszystko przez wzrost zachorowań. Przez ostatnie 12 dni mamy tu rekordową liczbę nowych przypadków zachorowań na COVID-19. Dziennie notuje się ich ok. 3500, ale liczba wykonywanych testów PCR jest również wysoka i wynosi ok. 150 tysięcy dziennie. Tutaj (kliknij) znajdziesz artykuł o tym. Procentowo te 3500 nowych przypadków zachorowań to nie jest tak dużo przy takiej liczbie wykonywanych testów, ale wiadomo, lepiej zapobiegać. Dlatego władze Dubaju, dbając o wspólnie dobro, wprowadziło kilka nowych regulacji prawnych, które będą obowiązywały od środy 27 stycznia.

 1. Imprezy rodzinne takie jak wesela, urodziny itp. mogą liczyć maksymalnie 10 osób. Dotyczy to krewnych tylko pierwszego stopnia (nie można zaprosić przyjaciół) niezależnie od tego czy impreza odbywa się w domu czy w hotelowej restauracji.
 2. Dystans społeczny pomiędzy stolikami w restauracjach i kafejkach zwiększył się z 2 do 3 metrów.
 3. Liczba osób siedzących przy jednym stoliku spadła z 10 do 7 w restauracjach i do 4 w kafejkach.
 4. Dystans społeczny na siłowniach i fitness klubach zwiększył się również z 2 do 3 metrów pomiędzy sprzętem i trenującymi.

Jakie obostrzenia zostały już wprowadzone?

Od czwartku 21 stycznia obowiązuje, aż do odwołania zakaz różnego rodzaju występów na żywo w restauracjach i hotelach. Artyści tacy jak muzycy, tancerze, DJe nie mogą występować.

Dodatkowo rząd Dubaju wydał zawiadomienie do szpitali o anulowaniu wszystkich zbędnych operacji i zabiegów (nie ratujących życia) na okres jednego miesiąca.

Co z maseczkami?

Cały czas obowiązuje wszystkich noszenie maseczek. To się nie zmieniło od początku pandemii. Maseczki nosimy wszędzie, w parkach, galeriach, taksówkach, a nawet na plaży publicznej (hotele zazwyczaj pozwalają być bez maseczek na prywatnych plażach). Wyjątek kiedy nie musisz nosić maseczki to czas kiedy jesz i pijesz w restauracji lub kiedy pływasz, bądź intensywnie trenujesz. W każdym innym przypadku ryzykujesz mandatem wynoszącym 3000 zł.

Informacja przydatna dla turystów

Jeśli jedziecie razem wypożyczonym samochodem, a nie jesteście rodziną to może być was 3 osoby łącznie z kierowcą. W taksówce może być was tylko dwójka, chyba że jest to Van taxi, wtedy mogą jechać cztery osoby.

Czy jest bezpiecznie? Czy warto przylecieć na wakacje?

O ile mogę powiedzieć, że w Emiratach czujemy się bezpiecznie w kwestii koronawirusa, tak nie mogę nikogo namawiać na przyjazd tutaj. Każdy musi podjąć tą decyzję indywidualnie. Nie wiem co bym zrobiła na twoim miejscu. Trudno mi się postawić w twojej sytuacji. Mogę tylko raz jeszcze podkreślić, że to co może być jutro w kwestii obostrzeń w Dubaju jest wielką niewiadomą.

Jeśli chodzi o przylot do Abu Dhabi lub przyjazd do Abu Dhabi z Dubaju to wszystkich turystów i rezydentów, jeśli wyjechali gdzieś za granice, obowiązuje 10-cio dniowa kwarantanna. Musisz być w kraju 10 dni, żeby przyjechać zwiedzać Abu Dhabi.

A Ty jesteś gotowy do podróżowania? Wyjeżdżasz lub planujesz wyjechać gdzieś za granice??

10 komentarzy

 • Magda

  dzień dobry, szukając informacji o Emiratach Arabskich, co wolno i czego nie wolno trafiłam na Pani Blog. Jestem fizykiem z Krakowa i wybieram się na konferencję naukową do Dubaju 4.12. Miałabym kilka pytań, m.in. o przywóz paczki papierosów czy lekarstw na nadciśnienie. Proszę, jeśli Pani miałaby czas o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie z Krakowa, Magda

  • Kinia

   Dzień Dobry. Fajnie, że przylecisz na konferencje do Dubaju. Trafisz na fajny okres tuż po National Day, będzie pięknie i kolorowo tutaj. Papierosy możesz przywozić bez problemu, kupisz na miejscu też i to taniej niż w Polsce. Nie wszystkie leki są dozwolone, ale jeśli masz zalecenie od lekarza, że musisz je brać to nie będzie problemu. Sprawdz sobie tutaj czy twoje leki są na tej liście https://dubaiofw.com/banned-medicines-in-uae/

 • Paweł

  Cześć . Mam takie pytanie.
  Planuje przylecieć WizzAirem do Abudabi i od razu pojechać do Dubaju na okres 6 dni . Czy jest to możliwe ?
  Czy test z którym wejdę na pokład samolotu upoważni mnie do wyjazdu do Dubaju ? Jedziemy całą rodziną i nie chciałbym zostać w Abudabi. Dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam

 • Róża

  Cześć! Wybieramy się z rodziną na wakacje w Dubaju w połowie marca. Wszędzie jest wyraźnie napisane, że obowiązuje test przed przylotem. Natomiast jak to jest po przylocie na miejsce? Czy wszyscy są testowani czy tylko wyrywkowo? I czy po teście obowiązuje jakaś kwarantanna do czasu otrzymania wyników?
  Czy z takich obostrzeń są może zwolnione osoby zaszczepione?
  I czy na miejscu są normalnie otwarte restauracje?

 • Patrycja

  Cześć Kinia!
  Powiedz proszę, czy jeśli chcemy przemieścić się z Abu Dhabi do Dubaju to musimy wykonać test na COVID? Planujemy kupić bilety na maj (wiem, ze wszystko do tego czasu może się zmienić), ale takie informacje gdzieś widziałam w sieci i zastanawiam się czy są prawdziwe.

  Jak z atrakcjami typu legoland? Są czynne?

  • Kinia

   Cześć, póki co, po wylądowaniu w Dubaju czy Abu Dhabi trzeba zrobić kolejny test PCR na lotnisku. Dodatkowo w Abu Dhabi obowiązuje wszystkich kwarantanna 10 dniowa, wcześniej było to 14 dni ale zmniejszyli na 10. Masz racje, do maja wszystko może się jeszcze 100 razy zmienić. Będę informowała tutaj na blogu o zmianach 🙂

   Pozdrawiam gorąco i trzymam kciuki za udane wakacje 😉

 • Damian

  Cześć, właśnie wybieram się z rodzina 21. lutego… lekka obawa jest ale żyć dalej w ciągłym lęku też nie można 😛
  Pytanie mam, gdzie i w jakich cenach można zrobić na miejscu test na koronawirus, tak aby po powrocie do Polski nie iść na 10dniową kwarantannę? Byłbym mega wdzięczny za odpowiedź 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: