You dont have javascript enabled! Please enable it!

Aborcja w Emiratach

Kiedy dowiadujesz się, że jesteś w ciąży, zazwyczaj myślisz tylko o tym, aby dziecko było zdrowe. Aby ciąża przebiegała książkowo bez żadnych komplikacji. A co jeśli okaże się, że jednak jest źle. Że ciąża zagraża twojemu życiu i zdrowiu albo rozwijające się dziecko jest śmiertelnie chore? Co dalej? Czy możesz zdecydować o tym? Masz wybór?

Jak wygląda sytuacja prawna w Emiratach?

Aborcja jest jedną z możliwości, która w świetle prawa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest dozwolona w szczególnych sytuacjach. Kobiety mają wybór. W zależności od sytuacji, od własnych przekonań kobiety mogą zdecydować czy przerwać ciążę (aborcja), czy urodzić ciężko chore dziecko.

Aborcja jest legalna w dwóch przypadkach:

  1. Kiedy ciąża zagraża bezpośrednio życiu kobiety,
  2. Kiedy istnieją dowody na to, że dziecko urodzi się ze śmiertelnymi wadami genetycznymi.

Aborcji można dokonać dopiero po orzeczeniu specjalnie powołanej komisji lekarskiej w określonym przedziale czasowym. Do 120 dnia ciąży zabiegu można dokonać, natomiast po tym czasie, staje się on nielegalny. Tutaj zostawiam link do strony z obowiązującym prawem w Emiratach dotyczącym aborcji.

Kobiety mają wybór?

Często Zjednoczone Emiraty Arabskie wrzucane są do jednego worka ze wszystkimi krajami arabskimi pełnego nieprzychylnych stereotypów. Jednym z nich jest przekonanie, że życie kobiety w Dubaju jest bardzo ciężkie i trudne bo zależne całkowicie od mężczyzny. Kojarzy się przede wszystkim z posłuszeństwem wobec niego. Nic bardziej mylnego! O życiu kobiety w Dubaju pisałam tutaj. Wygląda ono zupełnie inaczej niż możesz to sobie wyobrazić. Kobiety w Emiratach mają wybór!

W przypadku bardzo ciężkich i śmiertelnych wad genetycznych nienarodzonego dziecka, kobiety mogą same zdecydować co dalej. Niezależnie od religii, od poglądów mogą zdecydować zgodnie z własnym sumieniem bo przecież to one z tym będą żyć dalej.

Życzyłabym każdej kobiecie zdrowego dziecka i zdrowo przebiegającej ciąży, a także możliwości wyboru.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: