You dont have javascript enabled! Please enable it!

Ferrari World Abu Dhabi

Nie wiem jak to się stało, że dopiero teraz odwiedziliśmy po raz pierwszy Ferrari World Abu Dhabi, mieszkając tu już tyle lat. To jest absolutnie wyjątkowe miejsce dla fanów szybkiej jazdy i mocnych wrażeń, ale nie tylko. Czy dzieci będą miały co tutaj robić? Od jakiego wieku dziecko może wejść? Ile kosztuje taka przyjemność? Czy jest bezpiecznie w czasie pandemii?

Zarys Historyczny Ferrari World

Szukając informacji na ten temat sama byłam w szoku, że ten park rozrywki zaczął się budować w 2007 roku. Trzy lata później, 4 listopada 2010 roku nastąpiło oficjalne otwarcie. W między czasie powstało kilka nowych atrakcji, inne się rozbudowały, aby jeszcze bardziej zaskoczyć odwiedzających, zapewniając im maksimum wrażeń. Ferrari World zajmuje 86 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. To olbrzymi teren, dlatego proponuje kilka godzin zarezerwować, aby go zwiedzić w całości. Na dzień dzisiejszy, według mapy (zdjęcie poniżej), znajduje się tutaj 37 różnych przejażdżek, restauracji, sklepów i atrakcji, a cały park jest podzielony na cztery tematyczne strefy.

Czego spodziewać się wewnątrz?

W środku czujesz się jakbyś był we Włoszech. Dekoracje, kamienice, restauracje, wszystko dookoła wygląda jak włoskie miasteczko. Znajdziesz tu różnego rodzaju atrakcje dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Od przejażdżek, po symulacje i wyścigi. Dowiesz się jak powstaje przepiękne i szybkie ferrari, sprawdzisz poziom swojej adrenaliny na najszybszym na świecie roller coasterze, obejrzysz film 4D, obędziesz lot na Włochami, a nawet przejażdżkę po największych włoskich atrakcjach turystycznych. Do tego wszystkiego organizowane są różnego rodzaju przedstawienia i eventy rodzinne. Znajdziesz też sklepy z pamiątkami, restauracje, lodziarnie i kawiarnie. Możesz pojeździć także ferrari po torze wyścigowym za dodatkową opłatą. Możliwości jest naprawdę sporo.

Czy małe dzieci będą miały co robić?

Oczywiście, że tak. W Ferrari World są atrakcje dla dzieci już od 90 cm. Mój trzylatek bawił się świetnie na wielu atrakcjach, na których chciał jeździć po kilka razy z rzędu. Także maluchy mają co robić (nawet w czasie pandemii, kiedy nie wszystko jest otwarte).

Czy jest bezpiecznie w czasie pandemii?

Zdecydowanie tak. My pierwszy raz byliśmy właśnie w czasie koronawirusa. Przed głównym wejściem jest mierzona temperatura za pomocą kamer termoaktywnych i przed samym wejściem przy bramkach dodatkowo termometrem. Każdy w środku musi używać maseczki (z wyjątkiem restauracji kiedy jesz lub pijesz). Tylko 30% maksymalnej ilości osób może wejść do środka co oznacza, że nie ma w zasadzie kolejek na poszczególne atrakcje. Po każdej przejażdżce wszystko jest dezynfekowane na bieżąco i co drugie miejsce musi być wolne. Dystans dwumetrowy między osobami także jest przestrzegany, zarówno w kolejkach jak i między stolikami w restauracjach. My czuliśmy się bardzo bezpiecznie.

Czy warto się tam wybrać?

Zdecydowanie tak! Jeśli lubisz “ostrą jazdę” to tutaj aż tego za dużo 🙂 Ferrari World Abu Dhabi otrzymał dziesiątki nagród wyróżniających go w wielu dziedzinach m. in. za najlepszy park rozrywki na Bliskim Wschodzie czy najlepszy park na świecie w 2019 roku. Nigdzie nie znajdziesz niczego szybszego 😉 Ja nie zdecydowałam się na przejażdżkę na słynnym roller coasterze, nie mam tyle odwagi, ale może kiedyś 😉 Mimo to bawiłam się wyśmienicie. Zresztą tak jak mąż i dzieciaki, do tego stopnia, że wróciliśmy następnego dnia kontynuować zabawę.

Przydatne informacje

Bilety kosztują 295 zł od osoby dorosłej i 230 zł od dziecka, poniżej 3 lat dzieci wchodzą bezpłatnie. Tutaj kupisz bilety. Można zaoszczędzić 50% kupując bilety 2 za 1 w Enterteiner (tutaj o tym pisałam dokładnie). Aktualnie bilety trzeba rezerwować on line ze względu na 30% ograniczenia ilości osób wewnątrz. 

Godziny otwarcia Ferrari World: codziennie od 11:00 do 20:00.

Wejście do Ferrari World możliwe także przez galerię Yas Mall.

 

3 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: