You dont have javascript enabled! Please enable it!

Nowe wymagania dla turystów od 1 sierpnia

Aktualności dotyczące rozporządzeń w związku z koronawirusem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich bardzo często się zmieniają. W zasadzie z dnia na dzień są nowe wymagania dla turystów. Zresztą nie tylko dla nich, ale także dla rezydentów czy samych Emiratczyków.

Jakie są obecnie wymagania dotyczące wjazdu do Dubaju?

Największą zmianą jest ponownie posiadanie WYDRUKOWANEGO CERTYFIKATU, takiego zaświadczenia o negatywnym wyniku testu (testu PCR) na koronawirusa sprzed 96 godzin. Wersja w telefonie nie będzie akceptowana. Zanim zostaniesz wpuszczony na pokład samolotu musisz okazać ten dokument. Do tego dochodzi fakt, że test należy wykonać w jednym z centrów testowych zatwierdzonych przez emiracki rząd. Tutaj (kliknij) jest strona na której znajduje się lista wszystkich placówek. Wymagania te dotyczą wszystkich, zarówno turystów, rezydentów, pasażerów tranzytowych czy samych Emiratczyków.

Najnowsze wymagania:

!!AKTUALIZACJA!!

Pasażerowie przybywający z krajów, w których nie ma dostępnych laboratoriów zatwierdzonych przez Zjednoczone Emiraty Arabskie, mogą przeprowadzić test (PCR) Covid-19 w dowolnym laboratorium akredytowanym przez rząd w kraju wylotu. 

Czy są wymagania żeby dzieci też robiły test?

Dzieci poniżej 12 roku życia i osoby z niepełnosprawnością od umiarkowanej do znacznej, nie muszą robić takiego testu.

Co jeszcze ulegnie zmianie?

Pasażerowie z 29 krajów, mimo posiadania negatywnego wyniku testu, będą również musieli przejść test PCR po przybyciu na lotnisko w Dubaju. Wiązać będzie się to z przebywaniem w zadeklarowanym miejscu do czasu otrzymania wyników testu.

Lista krajów, z których pasażerowie muszą test powtórzyć na lotnisku:
Afghanistan
Armenia
Brazylia
Bangladesz
Djibouti
Egipt
Eritrea
Indie
Indonesia
Iran
Iraq
Kazakhstan
Kyrgyzstan
Liban
Montenegro
Nigeria
Pakistan
Filipiny
Rosja
Serbia
Somalia
South Africa
Sri Lanka
Sudan
Tajikistan
Tanzania
Turkmenistan
USA
Uzbekistan

O wymaganiach, które nie uległy zmianie pisałam tutaj dokładnie. (ubezpieczenie, aplikacja, deklaracja).

 

Czasy są teraz inne. W dobie pandemii wszystko wygląda inaczej. Jednak te wszystkie wymagania jakie musisz spełnić, żeby móc tu przylecieć, są dla naszego dobra. Przynajmniej głęboko w to wierzę 😉

 

Co musisz wiedzieć przed przylotem do Emiratów? 

3 komentarze

    • Kinia

      Kasiu maseczki trzeba nosić wszędzie, nawet na publicznej plaży. Wyjątkiem jest czas kąpieli. To jest dla nas uciążliwe, bo jest gorąco i wilgotno i trudno oddycha się w takich maseczkach.

    • Kinia

      Maseczki obowiązują wszędzie, w przestrzeni publicznej na plaży także, chyba, że pływasz, wtedy nie. Jeśli spacerujesz to już tak. W hotelach zazwyczaj na plaży nie są wymagane, ani na basenie. 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: