You dont have javascript enabled! Please enable it!

Co zyskują dzieci mieszkając w Emiratach?

Wychowywanie dzieci poza granicami Polski ma swoje wady i zalety. Ale co dzieci mogą zyskać? Jakie korzyści im daje życie w Emiratach?

Ogromne morze możliwości

Prawda jest taka, że dzieci w Emiratach mają o wiele więcej przeróżnych atrakcji. Korzystanie z letniej aury pogodowej jest możliwe prawie cały rok. Zabawy na świeżym powietrzu, ogromne place zabaw w galeriach handlowych, różne tematyczne parki rozrywki oraz ogromny wybór zajęć edukacyjnych. Mam wrażenie, że Emiraty Arabskie to kraj przede wszystkim dla dzieci. Nawet hotele zwykle mają fantastyczne kluby dla najmłodszych i to często z opcją opiekunki. To wszystko daje ogromne morze możliwości kształtowania rozwoju i zainteresowań dziecka. Zresztą tutaj dzieciaki na pewno się nie mogą nudzić.

Wielokulturowość

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich żyje ok 80 % ekspatów, ludzi z całego świata, natomiast mieszkańcy, Emiratczycy, stanowią jedynie 20 % całej populacji kraju. Nie trudno zauważyć wielokulturowość. Jest wszechobecna, jest powszechna, jest normalna. Dzieci mają kontakt praktycznie ze wszystkimi narodowościami świata, przez co poznają różne kultury. Już samo mieszkanie w arabskim kraju pozwala poznawać tutejsze tradycje. Dzieci nie dziwi widok pana idącego w białej kandoorze (tradycyjny arabski strój) z panem w garniturze, czy dziewczyn chodzących w abaji. Dla nich to zupełnie normalne. To samo dotyczy ubioru na plaży. Jedna pani jest w burkini, stroju kąpielowym dla muzułmanek, a inna opala się w bikini. Dzięki temu dzieci uczą się tolerancji i równości. To jest właśnie piękne, pokazuje im, że nie ma odmienności czy podziału. Mieszkamy w jednym kraju, gdzie miejsce jest dla każdego niezależnie od pochodzenia czy religii.

Wielojęzyczność

Ogromnym plusem mieszkania w Emiratach jest wielojęzyczność. Dzieci uczą się jednocześnie kilku języków. Uważam to za bezcenne. W szkole, przedszkolu podstawowym językiem jest angielski, do tego dochodzi codzienny arabski i dwa razy w tygodniu francuski. W domu rozmawiamy po polsku, staram się, żeby chłopcy mówili dobrze w ojczystym języku. Nie jest to łatwe, bo jednak angielski jest dla dzieci zdecydowanie łatwiejszym językiem. W przyszłości taka wielojęzyczność otworzy im wiele możliwości. Da poczucie pewności, swobody językowej, gdzie w rodzinnym kraju wymagało by to dużej pracy i systematyczności. Tutaj przychodzi zupełnie naturalnie przez naszą codzienność.

Dzieci są znakomitymi obserwatorami, bardzo szybko się uczą, rozumieją i potrafią więcej niż się tego spodziewamy. To nie dzieci widzą inność czy ograniczenia, to my, dorośli najczęściej to widzimy. Niezależnie od tego gdzie mieszkasz zadbaj o to, aby tolerancja i taka dziecięca wrażliwość była pielęgnowana i nie zaginęła nigdy u twojego dziecka.

Jak wygląda życie kobiet w Dubaju przeczytasz tutaj (kliknij).

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error: